«Довіра, якою Франція і Німеччина обдаровують Москву, повинна стати для нас приводом для неспокою…»

150106_Berlin_summit
«Кожна сторона конфлікту має свої цілі» – Косьцінський. «Засмучує той факт, що французи і німці, попри розчарування з минулого року, досі цього не зрозуміли» – Пісарська.

У Берліні зустрілися представники Міністерств закордонних справ Німеччини, Франції, Росії та України на рівні політичних директорів.

Це чергова спроба дипломатичного вирішення російсько-українського конфлікту. На зустрічі обговорювано серед іншого реалізацію мінських домовленостей та питання планованого в Астані саміту президентів України, Росії і Франції та канцлера Німеччини.

Берлінські переговори мають зменшити напругу, але їх успіх сумнівний – вважає Піотр Косьцінський з Польського Інституту міжнародних відносин. Експерт наголосив у розмові з Польським радіо, що ситуація на фронті дещо зміниться, але радше не в результаті переговорів, а у зв’язку з Різдвяними святами.

Кожна сторона конфлікту має свої цілі, і вони не конче пов’язані з негайним введенням миру:

«Таким чином українська сторона хоче купити час, щоб зміцнити свої сили та ефективніше боротися. Проте, якщо б можливе було якесь порозуміння, Україна радо на нього погодилася б. Стосовно Росії – у неї немає ідеї на те, що їй робити далі, тому хоче проявити добру волю», – наголошує Косьцінський.

Своєю чергою директор Європейської академії дипломатії Катажина Пісарська вважає, що довіра, якою Франція і Німеччина обдаровують Москву, повинна стати для нас приводом для неспокою. Російська сторона неодноразово показала, що не є зацікавлена стабілізацією ситуації:

«Європа хоче стабільності, Україна хоче стабільності, натомість Росія прагне довготривало дестабілізувати ситуацію в Україні, що унеможливить проведення будь-яких реформ над Дніпром, не дозволить подати заявку на членство в ЄС чи НАТО. Коли ці цілі не співпадають, важко повірити, що будь-які переговори на будь-якому рівні принесуть бажаний результат» – заявляє Катажина Пісарська і додає: засмучує той факт, що французи і німці, попри розчарування з минулого року, досі цього не зрозуміли.

Джерело:
http://polradio.pl/5/38/Artykul/192737,%D0%95%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B2-%C2%AB%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%96%C2%BB
Експерти про розмови в «норманському форматі»
05.01.2015 16:07

Німецька точка зору на цю подію така:

http://dw.de/p/1EFN8
05.01.2015
Переговори в Берліні щодо України: певний прогрес і багато відкритих питань

Зустріч дипломатів чотирьох країн щодо подолання кризи в Україні привнесла певний прогрес в обговорення, але багато питань залишились без відповідей.

Зустріч дипломатів високого рангу, яка відбулась у понеділок, 5 січня, в Берліні, дещо сприяла мирним зусиллям щодо врегулювання ситуації на сході України, повідомляє інформаційне агентство dpa. Під час зустрічі йшлося про “кроки для подолання кризи”, повідомили в міністерстві закордонних справ Німеччини. “Обговорення було конструктивним, було досягнуто певного прогресу, але також стало ясно, що ще є багато відкритих питань“, – йдеться в повідомленні.

У заході взяли участь представники міністерств закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції. Переговори у такому самому колі планується продовжити в наступні дні.

Дипломатичні консультації провели після телефонних перемовин міністрів закордонних справ чотирьох країн 2 січня. За словами речника німецького уряду Штеффена Зайберта, зустріч відбулась у так званому “нормандському форматі” на рівні політичних директорів міністерств.

Президенти України. Росії та Франції Петро Порошенко, Володимир Путін і Франсуа Олланд, а також канцлерка Німеччини Анґела Меркель вже двічі зустрічались у такому форматі – в червні та жовтні 2014 року. Нещодавно Петро Порошенко заявив про ще одну зустріч на рівні лідерів держав, яка має відбутись в столиці Казахстану Астані 15 січня. Однак ще остаточно не визначено, чи цю зустріч справді буде проведено вже в січні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.