«Зближення між Росією та Німеччиною таки відбудеться у найближчому часі»?

160712_rashaprop

Інститут «Діалог цивілізацій» у Берліні заснував друг Путіна прихильник імперського націоналізму Росії Владімір Якунін

1 липня близький друг Путіна Владімір Якунін відкрив у Берліні дослідницький інститут «Діалог цивілізацій», що має стати головним центром пропаганди Кремля у Західній Європі, – пишуть німецькі ЗМІ. Чому німецька влада не тільки не виступила проти створення штаб-квартири світової мережі російських фабрик тролів, а навіть анґажувалася у її заснування у столиці Німеччини?

Екс-президент російського монополіста «Російські залізниці», прихильник ультраправих поглядів з найближчого оточення Путіна Владімір Якунін вже віддавна просуває «ортодоксальну державну ідеологію та імперський російський націоналізм», передрікаючи водночас швидкий занепад Західної цивілізації, – підкреслює автор публікації у німецькому виданні «Frankfurter Allgemeine Zeitung». Створення інституту пропаганди Росії у Берліні є надважливим, адже мова іде про реалізацію завдання Кремля, – звертає увагу німецький журналіст.


«Це дуже небезпечна ініціатива, елемент переманювання на свою сторону політичної еліти Німеччини, яка відверто сприяла відкриттю цього інституту», – говорить про дослідницький інститут «Діалог цивілізації» публіцистка польського тижневика «wSieci» Алєксандра Рибінська.

«Кремль віддавна веде активну пропагандистську кампанію в Західній Європі. Чим більше ситуація непевна, чим більше внутрішніх розбіжностей, чим більша дестабілізація у зв’язку з міграційною кризою, тим більше зростає активність Росії. Кремль використовує цю непевну ситуацію згідно із засадою „розділяй і володарюй” – це дуже старий метод Кремля. У Німеччині вже довший час працюють німецькомовні інформаційні телеканали Кремля, наприклад Russia Today. Також там проживає кілька мільйонів німців російського походження, для кого такі телеканали працюють», – відзначає вона.

Якунін обрав ідеальний момент для відкриття центру російської пропаганди у Берліні: міграційна криза посилила у Німеччині скептицизм щодо ЄС, а тому частина німців почала поділяти точку зору російських націоналістів.

Польська публіцистка звертає увагу, що цей інститут раніше знаходився у Відні і організовував здебільшого щорічні зустрічі на грецькому острові Родос, куди запрошували політиків з усієї Європи. Але та ініціатива не принесла великого результату. Тому було вирішено перенести російський інститут до Берліна. Рибінська вважає, що передусім тому, що «брекзит» відкриває нові можливості.

«Німці позбулися гальма і єдиної морської держави в ЄС. Тепер Берлін буде проводити радше континентальну політику, спрямовану на Росію. Німеччині потрібна Росія. По-перше, аби зберігати баланс зі США. Німеччина вважає, що багатополярний світ є значно вигіднішим, адже у ньому можна бути однією із багатьох супердержав. В однополярному світі, де домінує США, Німеччина має значно слабшу позицію. По-друге, німці створили економічного монстра, промислову міць, що виробляє великі виробничі надлишки, які німці не можуть збути на європейських ринках. Німці бачить шанс у російському ринку, бо внутрішній попит в Німеччині дуже низький. Росія необхідна німецькій промисловості і ця промисловість дуже сильно тисне на владу у Берліні, аби санкції були зняті, щоб врешті вийти на російський ринок, – зазначає Алєксандра Рибінська.

Публіцистка погоджується, що інститут «Діалог цивілізацій» у Берліні буде поширювати позицію Кремля в Європі. А це несе велику небезпеку. Алєксандра Рибінська нагадала як Кремль випробовував гібридну війну на німцях.

«Це, наприклад, вигадана історія про зґвалтування неповнолітньої дівчинки російського походження іммігрантами, яка виявилася брехнею. Кремль розкрутив істерію, німці, російського походження вийшли на вулиці, почалися протести, сутички. Кремль випробував свої сили у дестабілізації внутрішньої ситуації в Німеччині. Німці були дуже здивовані, що методи, які Росія застосовує проти України, вона може застосовувати також проти них. Потім здивувалися французи, коли російські футбольні хулігани, треновані спецназом, влаштували їм фестиваль насильства та бійок під час Євро-2016», – каже вона.

160712_rashaprop2

Такі інститути як «Діалог цивілізацій» також служать для того, аби відчути політичну температуру, дізнатися про що думає німецька еліта, яка значною мірою прихильна до Росії.

«Є ціла так звана «фракція, що розуміє Росію», тобто соціал-демократи, які в цілому куплені Росією. Можна згадати екс-канцлера Герхарда Шредера, який нині є членом правління «Ґазпрому». А також міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, який називає маневри НАТО «смішним парадом танків». Ми бачимо, що такі дії Кремля мають певний успіх. Частина німецьких еліт дуже прихильна до Росії», – стверджує польська публіцистка.

Рибінська відзначає, що між німцями та росіянами існує щось на кшталт «любові-ненависті». З одного боку, німці вважають, що росіяни – у певному значенні дикуни і нецивілізовані. З іншого – вони дуже захоплюються Росією. Публіцистка також вважає, що зближення між Росією та Німеччиною таки відбудеться у найближчому часі.

Засновник інституту «Діалог цивілізацій» у Берліні Владімір Якунін, як і Путін, пройшов до влади з рядів КДБ. Серед російських політичних еліт мало тих, хто не походить з КДБ, і це для німців велика загроза, – каже Рибінська.

«В німецькій розвідці створили спеціальну структуру, що має слідкувати за можливою діяльністю Росії на терені Німеччини. Але у цьому і полягає увесь парадокс, бо, з одного боку, німці розуміють, що Росія використовує своїх агентів і випробовує внутрішню диверсію в Німеччині. З іншого боку, діє геополітична логіка, яка наказує їм співпрацювати з Росією з метою збереження своєї позиції та рівноваги сил у Європі. А тому вони в певному сенсі погоджуються з тим, що Росія займається такою діяльністю в Німеччині», – підсумовує польська публіцистка Алєксандра Рибінська.

Джерело:
http://www.polradio.pl/5/39/Artykul/260733
У Берліні розпочав роботу європейський центр пропаганди Кремля
07.07.2016, 19:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.